Resultater 2000 - 2018

På denne side vil du kunne se, hvordan Christiansfeld Kegleklub har klaret sig flere år tilbage i den syd- og sønderjyske "Ældre Kegler" turnering.

I undermenuen ”Turneringsbilleder” er der et lille udvalg af billeder fra disse turneringer og de mange medaljetagere fra disse år.

Placeringer ved nålestævner kan ses i undermenuen "Nålestævne 2000-2018", hvor der tillige er billeder fra disse stævner nederst på siden.

 

Ældre Kegler Turnering

Sæson 2017/2018

Række

Hold

Placering

2. division

Uglerne

3. plads og Bronzemedaljer

 

Solsortene

7. plads

3. division

Viberne

9. plads

4. division

Rågerne

3. plads og Bronzemedalje

 

Spurvene

5. plads

 

Bogfinkerne

9. plads

 Serie 1

Skaderne

1. plads og Guldmedaljer

 

Spætterne

5. plads

 

Lærkerne

8. plads

Serie 3 

Vipstjertene

3. plads og Bronzemedaljer

 

Svalerne

5. plads

 

Sæson 2016/2017

Række

Hold

Placering

2. division

Uglerne

5. plads

 

Solsortene

9. plads

3. division

Viberne

8. plads

4. division

Bogfinkerne

11. plads

Serie 1 

Rågerne

2. plads og Sølvmedalje

 

Spurvene

5. plads

 

Lærkerne

9. plads

Serie 2 

Skaderne

1. plads og Guldmedaljer

 

Spætterne

5. plads

Serie 3 

Svalerne

6. plads

 

Vipstjertene

7. plads

 

Sæson 2015/2016

Række

Hold

Placering

2. division

Uglerne

3. plads og bronzemedaljer

 

Solsortene

9. plads

3. division

Viberne

7.plads

Serie 1

Bogfinkerne

6. plads

 

Skaderne

9. plads

Serie 2

Lærkerne

2. plads og Sølvmedaljer

 

Rågerne

3. plads Bronzemedaljer

 

Spurvene

5. plads

Serie 3

Spætterne

2. plads og Sølvmedaljer

 

Vipstjertene

4. plads

Serie 4

Svalerne

3. plads Bronzemedaljer

 

Sæson 2014/2015

Række

Hold

Placering

2. division

Solsortene

6. plads

 

Uglerne

7. plads

 

Viberne

11. plads

Serie 1

Bogfinkerne

6. plads

Serie 2

Skaderne

3. plads og Bronzemedaljer

 

Rågerne

5. plads

 

Spurvene

6. plads

Serie 3

Lærkerne

2. plads Sølvmedaljer

 

Vipstjerterne

3. plads Bronzemedaljer

Serie 4

Spætterne

7. plads

Serie 5

Svalerne

2. plads og Sølvmedalje

 

Sæson 2013/2014

Række

Hold

Placering

2. division

Uglerne

9. plads

3. division

Solsortene

1. plads Guldmedaljer

 

Buller

2. plads Sølvmedaljer

Serie 2

Bogfinkerne

2. plads Sølvmedaljer

 

Rågerne

4. plads

 

Spurvene

6. plads

 

Spætterne 

9. plads

Serie 3

Skaderne

2. plads Sølvmedalje

 

Vipstjerterne

3. plads Bronzemedaljer

Serie 4

Lærkerne

1. plads Guldmedaljer

Serie 5

Svalerne

7. plads

 

Sæson 2012/2013

Række

Hold

Placering

2. division

Uglerne

10. plads

3. division

Buller

4. plads

 

Solsortene

9. plads

Serie 1

Rågerne

9. plads

Serie 2

Bogfinkerne

3. plads Bronzemedalje

Serie 2

Spætterne

8. plads

Serie 3

Spurvene 

3. Plads Bronzemedaljer

 

Skaderne

7. plads

Serie 4

Vipstjerterne

1. plads Guldmedaljer

 

Lærkerne

3. plads Bronzemedaljer

Serie 5

Svalerne

7. plads

 

Sæson 2011/2012

Række

Hold

Placering

2. division

Uglerne

4. plads

 

Solsortene

9. plads

 

Buller

12. plads

3. division

Musvitterne

16. plads

4. division

Rågerne

7. plads

Serie 1

Bogfinkerne

9. plads

Serie 2

Spætterne 

2. plads Sølvmedalje

 

Spurvene

4. plads

Serie 3

Vipstjerterne

4. plads

 

Lærkerne

7. plads

Serie 4

Svalerne

6. plads

 

Sæson 2010/2011

Række

Hold

Placering

1. division

Basserne

15. plads

2. division

Buller

6. plads

 

Solsortene

13. plads

3. division

Uglerne

2. plads - Sølv

 

Musvitterne

12. plads

4. division

Rågerne

5. plads

Serie 1

Bogfinkerne

8. plads

Serie 2

Spurvene

6. plads

 

Spætterne 

7. plads

Serie 3

Vipstjerterne

6. plads

 

Lærkerne

7. plads

 

Sæson 2009/2010

Række

Hold

Placering

1. division

Basserne

15. plads

2. division

Buller

6. plads

3. division

Solsortene

4. plads

 

Uglerne

6. plads

 

Musvitterne

16. plads

Serie 1

Rågerne

3. plads - Bronze

 

Bogfinkerne

7. plads

Serie 2

Spætterne

8. plads

Serie 3

Spurvene 

8. plads

 

Lærkerne

10. plads

 

Ørnene

11. plads

 

Vipstjerterne

12. plads

 

Sæson 2008/2009

Række

Hold

Placering

2. division

Basserne

2. plads - Sølv

 

Buller

8. plads

3. division

Solsortene

5. plads

 

Musvitterne

11. plads

4. division

Uglerne

3. plads - Bronze

Serie 1

Bogfinkerne

4. plads

 

Rågerne

9. plads

Serie 3

Spætterne

3. plads - Bronze

 

Lærkerne

6. plads

 

Spurvene

7. plads

Serie 4

Ørnene

2. plads - Sølv

 

Vipstjertene

5. plads

 

Sæson 2007/2008

Række

Hold

Placering

2. Division

Basserne

5. plads

 

Buller

14. plads

3.Division

Musvitterne

12. plads

4. Division

Solsortene

1. plads - Guld

 

Skovduerne

7. plads

Serie 1

Uglerne

1. plads - Guld

 

Bogfinkerne

7. plads

Serie 3

Spurvene

5. plads

 

Spætterne

7. plads

 

Lærkerne

10. plads

Serie 4

Ørnene

6. plads

 

Vipstjertene

7. plads

 

Sæson 2006/2007

Række

Hold

Placering

2. Division

Basserne

9. plads

 

Buller

14. plads

3.Division

Musvitterne

15. plads

4. Division

Solsortene

3. plads - Bronze

 

Skovduerne

6. plads

Serie 1

Bogfinkerne

5. plads

Serie 2

Uglerne

1. plads - Guld

 

Lærkerne

7. plads

Serie 3

Spurvene

3. plads - Bronze

 

Spætterne

5. plads

Serie 4

Ørnene

3. plads - Bronze

Serie 5

Vipstjertene

2. plads - Sølv

 

Sæson 2005/2006

Række

Hold

Placering

1. division

Basserne

15. plads

 

Buller

16. plads

Serie 1

Musvitterne

3. plads - Bronze

 

Solsortene

4. plads

 

Skovduerne

9. plads

Serie 2

Bogfinkerne

7. plads

 

Lærkerne

11. plads

Serie 3

Uglerne

1. plads - Guld

 

Bøvs

5. plads

Serie 4

Spurvene

2. plads - Sølv

 

Spætterne

3. plads - Bronze

 

Ørnene

4. plads

Serie 5

Vipstjertene

6. plads

 

Falkene

8. plads

 

 

 

 

Sæson 2004/2005

Række

Hold

Placering

1. division

Buller

14. plads

2. division

Basserne

 2. plads - Sølv

Serie 1

Skovduerne

5. plads

Serie 1

Musvitterne

11. plads

Serie 2

Solsortene

2. plads - Sølv

 

Bøvs

12. plads

Serie 3

Bogfinkerne

4. plads

 

Lærkerne

5. plads

 

Vipstjertene

12. plads

Serie 4

Uglerne

1. plads - Guld

 

Spurvene

3. plads - Bronze

 

Spætterne

4. plads

 

Ørnene

6. plads

Serie 5

Falkene

6. plads

 

Sæson 2003/2004

Række

Hold

Placering

1. division

Buller

14. plads

2. division

Basserne

4. plads

Serie 1

Skovduerne

7. plads

Serie 1

Falkene

11. plads

Serie 2

Musvitterne

5. plads

 

Bøvs

12. plads

Serie 3

Vipstjerterne

10. plads

Serie 4

Lærkerne

6. plads

 

Ørnene

8. plads

 

Spætterne

10. plads

Serie 5

Solsortene

2. plads - Sølv

 

Uglerne

3. plads - Bronze

 

Spurvene

4. plads

 

Sæson 2002/2003

Række

Hold

Placering

1. division

Buller

12. plads

2. division

Basserne

13. plads

Serie 1

Spurvene

11. plads

Serie 1

Falkene

12. plads

Serie 2

Musvitterne

10. plads

 

Bøvs

11. plads

Serie 3

Vipstjerterne

12. plads

 

Bogfinkerne

10. plads

Serie 4

Skovduerne

3. plads

 

Lærkerne

11. plads

 

Ørnene

12. plads

Serie 5

Spætterne

3. plads

 

Solsortene

5. plads

 

Uglerne

8. plads

 

Sæson 2001/2002

Række

Hold

Placering

1. division

Buller

11. plads

2. division

Basserne

7. plads

Serie 1

Spurvene

7. plads

 

Falkene

8. plads

Serie 2

Bøvs

13. plads

Serie 3

Musvitterne

12. plads

 

Bogfinkerne

8. plads

 

Vipstjertene

14. plads

Serie 4

Lærkene

8. plads

 

Skovduerne

11. plads

 

Ørnene

13. plads

Serie 5

Spætterne

5. plads

 

Uglerne

6. plads

 

Solsortene

11. plads

 

Sæson 2000/2001

Række

Hold

Placering

1. division

Buller

12. plads

2. division

 

 

3. division

Basserne

5. plads

Serie 1

Falkene

5. plads

 

Spurvene

12. plads

 

Bøvs

13. plads

Serie 2

 

 

Serie 3

Bogfinkerne

9. plads

 

Musvitterne

11. plads

 

Vipstjerterne

12. plads

 

Skovduerne

13. plads

 

Lærkerne

14. plads

 

Ørnene

13. plads

Serie 4

Ørnene

12. plads

 

Solsortene

14. plads

Serie 5

Uglerne

10. plads

 

Spætterne

12. plads